Budka Suflera wraca na scenę. Zastąpili skłóconego z zespołem Cugowskiego

Zespół ogłosił, że wyrusza w trasę koncertową. W Budce Suflera zabranie jednak zmarłego Romualda Lipki i wokalisty Krzysztof Cugowskiego.

Budka Suflera oficjalnie działalność zakończyła w 2014 roku cyklem koncertów. Ten najważniejszy, pod hasłem „Memu miastu na do widzenia”, zespół dał w rodzinnym Lublinie. Od tego czasu Budka koncertowała sporadycznie i co jakiś czas pojawiały się pogłoski o powrocie na scenę.


Teraz jednak to prawda. „Budka Suflera – filar polskiej popkultury – powraca do koncertowania na żywo. Najbardziej rozpoznawalny zespół w naszym kraju wydał płytę z kompozycjami pozostawionymi przez Romualda Lipko, które teraz przedstawi swoim fanom na żywo. Po ponad rocznej przerwie grupa przypomni także swoje największe przeboje. Jolka Jolka, pewnie też ich pamiętasz?” – napisano na profilu facebookowym zespołu.


Na scenie nie będzie można jednak zobaczyć autora większości hitów zespołu, Romualda Lipki. Muzyk zmarł w lutym 2020 roku. Zabraknie także wokalisty Krzysztofa Cugowskiego. Ten po zakończeniu działalności Budki Suflera poróżnił się z kolegami i kilka razy kategorycznie oświadczył, że nie ma zamiaru z nimi występować. Cugowski obecnie koncertuje z Zespołem Mistrzów.


Kto zatem zastąpi Krzysztofa Cugowskiego w Budce Suflera? Będzie to Robert Żarczyński. To fan zespołu, który do tej pory śpiewał m.in. w Kolorowych Gitarach (był założycielem zespołu) wykonując adaptacje piosenek m.in. Czerwonych Gitar. Żarczyński ma już na koncie występ z bandem z Lublina, m.in. podczas okazjonalnego koncertu w Piekarach Śląskich w 2016 roku.


Harmonogram i plan trasy koncertowej nie został jeszcze ogłoszony. Wiadomo jednak, że 21 sierpnia zespół zagra w Lublinie i tego dnia muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim otrzyma imię Romualda Lipki.
Budka Suflera powstała w 1974 roku. Zespół założył Romuald Lipko i Krzysztof Cugowski. Rok później dołączył perkusista Tomasz Zaliszewski. To jedyny muzyk, który brał udział w nagraniu wszystkich płyt Budki Suflera.

(News4Media)

Komentarze
Ładowanie...