Historie są dla wszystkich. #weekenddumy w Storytel

Platforma świętuje różnorodność historii i osób słuchających, z okazji Pride Month. W ramach tęczowej kampanii eksponowany będzie katalog historii nawiązujących do osób LGBTQ+, oraz oryginalna historia “Ślepa miłość” autorstwa Michała Smyka.

Każda osoba jest wyjątkowa, wszyscy jesteśmy równi. Co nas łączy to, między innymi, miłość do dobrych historii. Historie z kolei, jak i my, powinny być różnorodne. W Storytel rozumiemy wagę różnorodności i chcemy, by każda osoba znalazła w naszym katalogu opowieść, która do niej przemówi. Wierzymy, że historie mają siłę nas łączyć!

Dlatego już w ten weekend Storytel stanie się w widoczny sposób bardziej kolorowy. #weekenddumy to akcja wyróżnienia w katalogu platformy tęczowych historii. Tag #LGBTQ grupuje kilkadziesiąt tytułów, w języku polskim i angielskim – od klasyki, jak “Portret Doriana Greya”, przez reportaż, opowieści fantastyczne, aż do produkcji Storytel Original, “Ślepa miłość”.

Fabuła autorstwa Michała Smyka, czytana przez Macieja Kowalika i Filipa Kosiora, to opowieść o odnajdywaniu siebie, zarówno w kontekście własnej tożsamości, jak i bycia w związku, ale również w nowym świecie, jakim dla głównego bohatera jest rzeczywistość po utracie głosu. Bohaterami są Kornel i Mikołaj, którym los rzuca pod nogi ogromne wyzwanie, i których miłość może zostać przez nie przygnieciona, albo rozkwitnąć na nowo.

[link do audiobooka]

“Ślepa miłość” to pierwsza polska oryginalna produkcja audio, która porusza tematykę LGBTQ+, przy okazji zwracając uwagę na inny problem, jakim jest wykluczenie ze względu na niepełnosprawność. 

Do współpracy przy oprawie wizualnej Storytel zaprosiło Angelinę Stasiak, która przygotowała graficzną interpretację do audiobooka “Ślepa miłość” oraz identyfikację akcji #weekenddumy. 

Historie mają dawać nam przyjemność i umilać nam czas, ale mają również siłę, by zainspirować nas do refleksji. Taka idea przyświeca nam w #weekenddumy. Pod #LGBTQ znajdzie się natomiast wystarczająco tytułów, by móc ich słuchać przez długie miesiące, nie tylko w czerwcu.

(nadesłane)

Komentarze
Ładowanie...