Kierowali pod wpływem alkoholu i narkotyków

W miniony weekend policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Dwóch z nich odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, a jeden za jazdę pod wpływem środków odurzających i ich posiadane. Wszyscy stracili już prawo jazdy. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek (06.08.21) w godzinach nocnych policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie zatrzymali kierującego vw passatem. Funkcjonariusze już wcześniej wiedzieli, że tym pojazdem może poruszać się osoba posiadająca nielegalne substancje. W trakcie czynności mężczyzna zachowywał się nerwowo, co potwierdziło podejrzenie.      W czasie kontroli policjanci znaleźli woreczek strunowy z suszem. Przeprowadzone badanie wykazało, że to porcja marihuany. 19-latek został sprawdzony narkotesterem. Okazało się, że był pod wpływem marihuany. Dodatkowo zabezpieczono krew do badań laboratoryjnych. 19-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego został zatrzymany, usłyszał już zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz ich posiadania.

Dzięki zgłoszeniu jakie wpłynęło w sobotę (07.08.21) do żnińskiej komendy, policjanci z Posterunku Policji w Łabiszynie zatrzymali kierowcę opla astra, który wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Badanie alkotestem wykazało u 60-letniego mieszkańca gminy Łabiszyn ponad 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy na terenie gminy Rogowo. Kierujący pojazdem marki Opel Astra stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Przed przybyciem funkcjonariuszy 62-letni mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili, gdzie przebywa. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie alkotestem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany. Mężczyźnie została również zabezpieczona krew do badań laboratoryjnych.    

Wszyscy kierowcy stracili już prawo jazdy, o ich losie zadecyduje sąd. Grozi im zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Nietrzeźwi kierujący to realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników dróg.
Apelujemy o rozwagę! 

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...