WTORKI Z NGO: Koło Gospodyń Wiejskich w Żabienku

Nazwa organizacji: Koło Gospodyń Wiejskich w Żabienku
Data założenia: 24.06.2019
Prezes/osoba zarządzająca: Przewodnicząca Justyna Nawrocka, zastępca Agnieszka Mazurek, członek-skarbnik Katarzyna Węgrzynowska
Ilość członków: 31 osób


Zakres działalności: Nasze KGW założone zostało z myślą aby zjednoczyć społeczność wsi Żabno-Żabienko. Jesteśmy zarejestrowane w ARiMR więc mamy możliwość pozyskiwać środki finansowe zarówno z ARiMR jak i z instytucji zewnętrznych. Do tej pory zakupiłyśmy sprzęt gastronomiczny: między innymi warniki, gastronomiczne podgrzewacze do potraw, garnki, kuchenkę elektryczna, maszynkę do mięsa, stoły i ławki cateringowe oraz namiot.


Kwota pozyskanych do tej pory dofinansowań/dotacji (około): 11 tyś zł.
Trzy najważniejsze zrealizowane działania ich krótki opis:
Udział w dożynkach w Dzierzążni w 2019 roku. Pierwszy i bardzo udany. Następnie brałyśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Strzelnie w 2019 roku. Super zorganizowana impreza a my wróciliśmy zmarznięte i szczęśliwe. Następnie były Targi Organizacji Pozarządowych w Mogilnie. W tym roku Zorganizowaliśmy także warsztaty kulinarne, rękodzielnicze oraz zielarskie.


Plany na przyszłość: Pozyskiwać fundusze i zakupić kolejne brakujące sprzęty. Organizacja kolejnych warsztatów oraz uczestnictwo w kolejnych przedsięwzięciach.

Komentarze
Ładowanie...