Oddaj krew z PANEK CarSharing

PANEK CarSharing jako firma odpowiedzialna społecznie bardzo chętnie podejmuje działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze. Nie zawsze da się uniknąć wypadków drogowych, a w szczególności ofiar tych wypadków, dlatego tym razem firma podejmuje akcję zbiórki krwi, która wykorzystana będzie podczas operacji ratowania życia. Akcja odbędzie się w poniedziałek 23 sierpnia 2021 roku w siedzibie firmy w Warszawie przy ul. Grójeckiej 208, ale firma zachęca wszystkich do oddawania krwi w całej Polsce.

Jak ważna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia nie trzeba nikomu tłumaczyć. Praktycznie każda ofiara wypadku korzysta z jednostek krwi zgromadzonych w specjalnych bankach. Krwi nie da się wyprodukować, a jedynym sposobem na jej pozyskanie jest pobranie od dawcy. Choć honorowych dawców w Polsce wciąż przybywa, to jednak stany magazynowe nie powiększają się znacząco. Największe niedobory występują w grupach: 0 Rh-, AR h- i A Rh+, ale każda kropla krwi jest dziś na wagę złota, w tym przypadku czyjegoś życia.

W poniedziałek 23 sierpnia 2021 roku w siedzibie PANEK CarSharing przy ulicy Grójeckiej 208 w Warszawie odbędzie się zbiórka krwi, w której uczestniczyć będą pracownicy firmy. Jednak w zbiórce mogą wziąć udział także użytkownicy największego polskiego carsharingu oraz inne chętne osoby pełnoletnie. Zbiórka krwi planowana jest na godziny 9:00 – 13:00, a każdy krwiodawca oprócz zestawu czekolad otrzyma prezent od firmy.

fot. PANEK

„Zdajemy sobie sprawę, że zapotrzebowanie na krew jest ogromne, a w czasie naszej akcji możliwe będzie pobranie krwi od maksymalnie 50 osób. Odzew w firmie jest bardzo duży i cieszę się, że możemy w tak bezpośredni sposób pomóc ofiarom wypadków. Poza organami do przeszczepu krew jest czymś najcenniejszym, co możemy dać drugiemu człowiekowi. Chcemy jednocześnie zachęcić Polaków do oddania krwi w swoim mieście, dlatego każdy, kto odda krew 23 sierpnia i prześle do nas potwierdzenie na adres mailowy otrzyma od nas bonus w wysokości 50 złotych” – powiedział Leszek Leśniak, dyrektor zarządzający w PANEK CarSharing.

Dorosła osoba ważąca minimum 50 kg może jednorazowo oddać 450 ml krwi +/- 45 ml. To tak zwana jednostka. Cała operacja trwa 5-10 minut, a dawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat. Do pobrania kwalifikować będzie lekarz obecny na miejscu.

Punkt poboru krwi, zorganizowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, w siedzibie firmy PANEK CarSharing obsłuży około 50 osób, jednak firma chcąc zachęcić swoich użytkowników z całej Polski, przygotowała tego dnia specjalną promocję. Każdy, kto odda krew 23 sierpnia 2021 roku i prześle potwierdzenie na adres [email protected] otrzyma specjalny kod o wartości 50 złotych do wykorzystania w usłudze carsharingu. Co ważne, w akcji mogą wziąć udział również osoby niebędące użytkownikami, a kod promocyjny będą mogły wykorzystać po zarejestrowaniu usługi w aplikacji PANEK CS.

Źródło informacji: Biuro Prasowe PANEK S.A.

(PAP Sponsorowane)

Komentarze
Ładowanie...