Nakielska policjantka na spotkaniu z rodzicami w Sipiorach

Z rodzicami dzieci ze Szkoły Podstawowej z Sipior spotkała się st. sierż. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy. Tematem przewodnimi spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich oraz zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu.

W dalszym ciągu nakielska policja prowadzi spotkania profilaktyczne i szkolenia dla rodziców dzieci uczęszczających do różnych szkół na terenie powiatu.
Ostatnio, st. sierż. Zofia Wrzeszcz z Zespołu ds. Profilaktyki społecznej, Nieletnich i Patologii nakielskiej jednostki, spotkała się z rodzicami w Szkole Podstawowej w Sipiorach. Tematem spotkania były zagrożenia związane z zażywaniem dopalaczy przez młodzież oraz odpowiedzialność prawna nieletnich.

Rodzice zostali poinformowani czym są dopalacze, jak działają na organizm młodego człowieka, a także jakie tragiczne w skutkach może być ich zażywanie. Nie zabrakło też informacji jak rozpoznać, że dziecko zażywa te niebezpieczne substancje oraz jak należy postąpić, kiedy takich podejrzeń rodzice nabiorą. Policjantka informowała jednocześnie, gdzie na terenie powiatu nakielskiego można uzyskać pomoc dla dziecka zażywającego dopalacze.
Rodzice dowiedzieli się także jak Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich reguluje kwestie związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich za popełniane przez nich czyny karalne, ze wskazaniem, że sprawy nieletnich rozpatruje sąd.

Ponadto st. sierż. Wrzeszcz przedstawiła, jakie zagrożenia wynikają z niewłaściwego korzystania z Internetu przez młodzież, w tym przeglądania stron, które wymuszają ponoszenie dodatkowych kosztów finansowych. Policjantka przedstawiła także, jakiego rodzaju przestępstwa najczęściej są popełniane przez młodzież za pośrednictwem sieci komputerowej.

 

źródło: KPP Nakło nad Notecią

Komentarze
Ładowanie...