Spotkanie profilaktyczne z młodzieżą w Kcyni

O odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane przez nich czyny, dopalaczach i demoralizacji, rozmawiała nakielska policjantka z młodzieżą w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni. W spotkaniu uczestniczyła także przedstawicielka Sanepidu i przewodnik policyjnego psa.

St. sierż. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy, wspólnie z p. Anetą Okoniewską z Sanepidu oraz przewodnikiem psa służbowego, przeprowadzili spotkanie profilaktyczne dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni.
Policjantka omówiła kwestie związane z dopalaczami oraz uzależnieniami od środków narkotycznych. Nie zabrakło także informacji na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełnianie przez nich czyny, ze zwróceniem uwagi na odpowiedzialność za posiadanie zabronionych środków. Omówiła także czym jest demoralizacja, wskazując, że za wagary czy też ucieczki z domu nieletni także może ponieść odpowiedzialność przed sądem.

Przedstawicielka nakielskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, p. Aneta Okoniewska omówiła konsekwencje zdrowotne związane z  zażywaniem dopalaczy i innych środków uzależniających.
W spotkaniu z młodzieżą uczestniczył także asp. Łukasz Król, przewodnik psa służbowego. Policjant opowiedział o swoim podopiecznym i tym, jak wygląda jego codzienna służba. Omówił też, jak pracuje pies wyspecjalizowany w wykrywaniu zapachów środków odurzających.

 

źródło: KPP Nakło nad Notecią

Komentarze
Ładowanie...