Wągrowiec. Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W strugach deszczu rozpoczęliśmy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Wągrowcu. Oczywiście pogoda nas nie zniechęciła – uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 4, wraz z opiekującymi się nimi nauczycielami, nie pierwszy już raz promowali poruszanie się po mieście rowerem.

Krótki miejski przejazd wystartował z parkingu przy Szkole Podstawowej nr 1, prowadząc przez ulice Kcyńską, Przemysłową, Kolejową, Cysterską, Opacką i Klasztorną i kończąc się na Rynku. Po drodze do młodych rowerzystów przyłączył się burmistrz Jarosław Berendt, który w punkcie końcowym przejazdu podziękował jego uczestnikom za udział w inauguracji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Na mecie czekały też na wszystkich zdrowe przekąski oraz autobus elektryczny Zakładu Komunikacji Miejskiej, którego przedstawiciele mieli dzisiaj instruować wągrowczan, jak korzystać z roweru miejskiego. Plany te, niestety, w dużej mierze pokrzyżował deszcz.

Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach przygotowanych w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – program na kolejne dni.

(UM Wągrowiec)

Komentarze
Ładowanie...