Wiceprezes PKO BP Jakub Papierski, laureatem nagrodą im. Lesława A. Pagi

Wiceprezes PKO Banku Polskiego Jakub Papierski, nadzorujący obszar bankowości inwestycyjnej, został laureatem nagrody im. Lesława A. Pagi – honorowego wyróżnienia przyznawanego raz w roku, którego ideą jest podkreślenie roli jaką odgrywają w polskiej gospodarce wizjonerzy biznesu – ludzie dynamiczni, niekonwencjonalni i skuteczni w swej pracy.

Papierski został doceniony za umiejętność budowania zespołów na rynku kapitałowym, których marką jest nie tylko profesjonalizm działania i osiąganie ambitnych celów, ale także wzajemne zaufanie. Uznany został za lidera zmiany, który swoją pracą i determinacją w samodoskonaleniu wskazuje drogę innym oraz promuje wysokie standardy działania rynku finansowego w Polsce.

„Przyjmuję tę nagrodę z dumą i postrzegam, jako ogromne zobowiązanie. Dziękuję za dostrzeżenie mojej pracy na rzecz rozwoju rynku kapitałowego z którym jestem związany od samego początku” – powiedział Papierski, odbierając nagrodę.

W latach 2005-2009 Jakub Papierski jako przewodniczący kierował pracami Rady Programowej Akademii Liderów Rynku Kapitałowego, która do dziś wykształciła ponad 500 alumnów – entuzjastów rynku kapitałowego. 

Nadzorowane przez Papierskiego Biuro Maklerskie PKO BP systematycznie umacnia swoją pozycję rynkową we wszystkich obszarach działalności. Oprócz szerokiej oferty, umożliwiającej inwestowanie na globalnych rynkach, proponuje klientom największą sieć sprzedaży usług maklerskich oraz w pełni zdalną możliwość zakładania i obsługi rachunku inwestycyjnego, a także usługi analityczne i rekomendacje czy usługi doradztwa indywidualnego dla klientów zamożnych.

W 2021 r. BM PKO Banku Polskiego po raz czwarty z rzędu zdobyło najważniejszą nagrodę na polskim rynku kapitałowym – Brokera Roku, przyznawaną przez Giełdę Papierów Wartościowych.

Fundacja im. Lesława A. Pagi przyznaje nagrody od 2004 roku. Honorowani nią są biznesmeni, działacze gospodarczy i publiczni, wizjonerzy, ludzie dynamiczni i skuteczni w działaniu, promujący wzorce kultury organizacyjnej i stylu zarządzania opartego na najlepszych praktykach i wysokich standardach etycznych oraz zawodowych. Nagroda stanowi formę upamiętnienia osoby i dzieła Patrona.

Papierski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada również licencję Chartered Financial Analyst (CFA).

Doświadczenie zawodowe w latach 90-tych obejmuje pracę w bankach inwestycyjnych i firmach doradczych Creditanstalt Investment Bank i Deutsche Morgan Grenfell/Deutsche Bank Research, gdzie zajmował się sektorem bankowym w Europie Środkowej i Wschodniej.

Od listopada 2001 do września 2003 roku pracował w Banku Pekao S.A. jako dyrektor wykonawczy Pionu Finansowego, gdzie nadzorował bezpośrednio politykę finansową i podatkową banku, systemy informacji zarządczej oraz skarb i zarządzanie portfelami inwestycyjnymi, a także był członkiem Komitetu Zarządzania Aktywami i Pasywami Banku. W październiku 2003 roku objął stanowisko prezesa Zarządu Centralnego Domu Maklerskiego Pekao S.A., a od września 2006 roku pełnił jednocześnie funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Pioneer Pekao TFI S.A. Od maja 2009 roku pełnił obowiązki prezesa Zarządu Allianz Bank Polska S.A., a od października 2009 roku zajmował stanowisko prezesa Zarządu.

Źródło informacji: PKO BP

(PAP Sponsorowane)

Komentarze
Ładowanie...