Nietrzeźwi kierujący z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymani

Pomimo wysokich kar nadal są kierowcy, którzy siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Wczoraj policjanci zatrzymali kolejnych mężczyzn, którzy kierowali pojazdami pod jego wpływem, dodatkowo posiadali zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi im do 5 lat więzienia.

Wczoraj  (05.10.21) tuż po północy policjanci z Barcina na ul. Żnińskiej w Barcinie, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Skoda. 32-latka, mieszkańca gminy Barcin, mundurowi sprawdzili w systemie informatycznym. Okazało się, że posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podczas rozmowy od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Funkcjonariusze skontrolowali kierującego alkomatem, gdzie wynik pokazał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Odpowie teraz przed sądem.

Również wczoraj około godziny 02:00 na ul. Żnińskiej w Barcinie, policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Ford. Kierującego funkcjonariusze sprawdzili w systemie, okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Także od tego mężczyzny policjanci wyczuli alkohol. Mundurowi  przebadali  kierującego alkomatem, jak się okazało 34-letni mieszkaniec gminy Barcin, miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...