Rzymkowski: 10 stycznia jako dzień powrotu uczniów do szkół nie budzi wątpliwości

10 stycznia jako dzień powrotu dzieci do szkół nie budzi mojej wątpliwości, ten powrót nastąpi – zapowiedział wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski w radiowej Jedynce.

Od 20 grudnia do 9 stycznia zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Wprowadzona została nauka zdalna. Rzymkowski był pytany we wtorek na antenie radiowej Jedynki, czy aktualne są plany powrotu uczniów do szkół w dniu 10 stycznia.

„Smucą mnie informacje z krajów Europy Zachodniej, a zapewne za kilka tygodni i do nas dotrze w znacznej mierze wariant omikron, natomiast 10 stycznia jako dzień powrotu dzieci do szkół nie budzi mojej wątpliwości, ten powrót nastąpi” – powiedział Rzymkowski.

Jak przypomniał, do 20 grudnia sprawdzał się system, w którym „w zależności od ogniska covid w danej placówce oświatowej czy wychowawczej szkoła przechodziła w tryb hybrydowy, (…) lub w tryb zdalny”. „Do tego rozwiązania od 10 stycznia wracamy” – podkreślił.

Dopytywany o ewentualne zmiany w kalendarzu ferii zimowych Rzymkowski powiedział, że „teraz tego typu zmiany nie wchodzą w grę”. „To niezwykle trudne, aby w tym momencie dokonywać zmian w kalendarzu szkolnym” – ocenił. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg

agz/ dki/

Komentarze
Ładowanie...