Narkotyki chciał ukryć pod ścierką na szkolnym parapecie

Sąd Rodzinny i Nieletnich zadecyduje o losie 16-latka z gminy Żnin, którego żnińscy kryminalni przyłapali na posiadaniu narkotyków. Do zatrzymania nieletniego doszło w jednej ze szkół na terenie powiatu żnińskiego. Jak się okazał, nie było to jedyne zatrzymanie w tej sprawie.

We wtorek (14.03) żnińscy kryminalni uzyskali informację, że 16-latek z gminy Żnin będzie posiadał przy sobie narkotyki podczas pobytu w szkole. Postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia. Nieletni zauważył zbliżających się policjantów i nielegalne substancje próbował ukryć na szkolnym parapecie pod ścierką. Na nic się to zdało, gdyż mundurowi je znaleźli. W szklanej fiolce po lekarstwach oraz lufce szklanej znajdowała się marihuana. Nieletni został zatrzymany i przesłuchany w obecności ojca. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Żnin, który w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, sprzedał nieletniemu narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzut udostępnienia środków odurzających nieletniemu i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Dalsze czynności policjantów doprowadziły do kolejnego zatrzymania w tej sprawie.
W środę (15.03) mundurowi zatrzymali 15-latka z gminy Żnin, który udostępniał narkotyki zatrzymanemu poprzedniego dnia, 17-latkowi. Jemu również przedstawiono zarzuty. Nieletni za swoje występki odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Natomiast 17-latkowi za udostępnianie środków odurzających małoletniemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 10 lat.

 

 

źródło: KPP Żnin

Komentarze
Ładowanie...