RCB ostrzega mieszkańców całego kraju przed silnym wiatrem

RCB ostrzega mieszkańców całej Polski przed silnym wiatrem w niedzielę wieczorem, w nocy oraz w poniedziałek. „Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu, zabezpiecz wolno stojące rzeczy” – radzi w alercie rozesłanych do mieszkańców.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w formie wiadomości SMS alert o treści: „Uwaga! Wieczorem, w nocy i jutro silny wiatr (16/17.01). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy.”

Ostrzeżenie – jak informuje RCB – zostało początkowo wysłane do mieszkańców 10 województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego.

Jednak ze względu na zmieniającą się dynamikę zjawiska, Alert RCB został rozszerzony na pozostałe województwa i objął cały kraj.

Porywy wiatru mogą osiągać 110 km/h.

Również MSWiA – w związku z możliwą niebezpieczną sytuacją pogodową – przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przebywania na zewnątrz. „Śledź komunikaty RCB i RSO oraz lokalnych mediów, zabezpiecz przedmioty ze swojego miejsca zamieszkania, które mogłyby został porwane przez wiatr, nie parkuj pojazdu pod drzewami, przy rusztowaniach, tablicach i innych konstrukcjach” – radzi na Twitterze resort. (PAP)

Autor: Karol Kostrzewa

kos/ mir/

Komentarze
Ładowanie...