Tragiczny pożar w miejscowości Przysieczyn; zginął mężczyzna

W wyniku pożaru, który wybuchł w sobotę po południu w miejscowości Przysieczyn w Wielkopolsce, zginął mężczyzna, a dwie inne osoby zostały zabrane do szpitala. Obecnie pożar jest już opanowany; trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

„Trwa akcja ratownicza w związku z pożarem kamienicy, do którego doszło w miejscowości Przysieczyn. Z informacji, jakie posiadam, jedna osoba zginęła w zdarzeniu, natomiast dwie osoby zostały zabrane do szpitala” – poinformował PAP oficer prasowy KPP w Wągrowcu mł. asp. Dominik Zieliński.

Dodał, że „po zakończeniu akcji ratowniczej i dogaszenia pożaru rozpocznie się praca śledczych, mająca na celu ustalenie okoliczności pojawienia się ognia”.

Oficer dyżurny wielkopolskich strażaków powiedział PAP, że służby otrzymały zgłoszenie o pożarze ok. godz. 14.30.

„Do pożaru doszło w budynku dwukondygnacyjnym, w mieszkaniu na parterze. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, całe mieszkanie było już w ogniu” – wyjaśnił.

Przekazał, że ofiarą śmiertelną jest mężczyzna. „Dwie inne osoby poszkodowane w tym zdarzeniu zostały zabrane do szpitala; były przytomne, ale podtrute dymami pożarowymi” – wskazał.

Dyżurny podał, że w akcji brało udział 5 zastępów straży, obecnie sytuacja jest już opanowana.(PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ jann/

Komentarze
Ładowanie...