Kompromitacja Ministerstwa Infrastruktury. Dodano pytania z błędami na egzaminie na prawo jazdy

Kompromitacja to mało powiedziane. Ministerstwo Infrastruktury przygotowało 41 nowych pytań na egzamin teoretyczny na prawo jazdy i zaktualizowało bazę w miniony weekend. Okazało się, że pytania zawierają błędy i to takie, przez które można oblać egzamin.

O sprawie poinformowało radio RMF FM. Jak się okazuje osoby, które zdawały w poniedziałek (24.01) rano część teoretyczną mogły trafić na nowe pytania i ich egzamin mógł zostać zafałszowany. Ze wstępnych informacji wynika, że sprawa może dotyczyć około 300 osób.

Tomasz Matuszewski, wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie w rozmowie z reporterem radia wskazywał przykład pytania, które jest trefne. Czy wjeżdżasz w strefę zamieszkania? O strefie zamieszkania informuje inny znak. Obszar zabudowany nie oznacza równego obszaru strefy zamieszkania, a niestety odpowiedź była „tak”. Osoba, która widząc znak „obszar zabudowany”, zaznaczyła, że nie wjeżdża do strefy zamieszkania – według systemu miała odpowiedź błędną.

Rzecznik Ministerstwa Infrastruktury, które przygotowało pytania stwierdził, że „Oczywiście należą się takim osobom przeprosiny” dodał, ze jeżeli ktoś nie zdał egzaminu, a wylosował jedno z nowych pytań będzie mógł… podejść ponownie do egzaminy za darmo.

Komentarze
Ładowanie...