Skrajnie zaniedbane konie i pies odebrane właścicielce z Małych Rud pod Szubinem

Schorowane konie i owczarek niemiecki, żyjące w tragicznych warunkach w miejscowości Małe Rudy w powiecie nakielskim, zostały uratowane w poniedziałek. Inspektorzy Fundacji Viva! w asyście policji i lekarza weterynarii zdecydowali o ich odebraniu właścicielce.

Lekarz weterynarii ocenił stan trzech koni na bardzo zły i wymagający natychmiastowego leczenia. Były one tak niedożywione, że miały wystające żebra i kości. Dwa z nich cierpiały z bólu spowodowanego przerośnięciem kopyt u jednej z klaczy i rażącym zaniedbaniem zębów u drugiej. Budynek, który służył jako stajnia i pensjonat dla koni, był skrajnie zaniedbany. Zwierzęta stały na metrowej warstwie gnoju, który musiał nie być wybierany przez bardzo długi czas. Posesji pilnował owczarek niemiecki, który miał krwawiący guz na ciele.

– Właścicielka nie zapewniła zwierzętom właściwej opieki i leczenia przez co naraziła je na cierpienie. We współpracy z policją i lekarzem weterynarii zadecydowaliśmy o odebraniu trzech koni i psa ze względu na zagrożenie ich zdrowia i życia. Zwierzęta trafiły do klinik weterynaryjnych, gdzie lekarze walczą o ich uratowanie – mówi Ilona Dąbrowska z Fundacji Viva!

Małgorzata M., właścicielka zwierząt nie była obecna podczas interwencji. Policji i inspektorom nie udało się do niej dodzwonić. Kiedy późnym wieczorem sama skontaktowała się z fundacją, zaprzeczyła, że jej konie i pies były w jakikolwiek sposób zaniedbane. Grozi jej teraz grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzętami.

źródło: Fundacja Viva!

Komentarze
Ładowanie...