Fundacja Siepomaga uruchomiła ogólnopolską zbiórkę pieniędzy na pomoc ofiarom konfliktu na Ukrainie

Fundacja Siepomaga uruchomiła w czwartek ogólnopolską zbiórkę pieniędzy, której celem jest pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Do godz. 12 zebrano ponad 150 tys. zł.

„Nie potrafimy przewidzieć, co się wydarzy w najbliższych dniach, scenariusze jednak nie są optymistyczne, a ludziom trzeba pomóc” – zaznaczono w opisie akcji na stronie internetowej fundacji.

Podkreślono, że zakres pomocy udzielonej ofiarom wojny będzie uzależniony od rozwoju konfliktu na Ukrainie i dostosowany do potrzeb. „Monitorujemy sytuację, będziemy w stałym kontakcie z organizacjami pomocowymi działającymi na rzecz Ukrainy, które zgłoszą się do nas z prośbą o wsparcie. Każda godzina to nowe informacje, wszystko zmienia się dynamicznie” – zaznaczono.

Zbiórka jest prowadzona przez Fundację Siepomaga, która, jak zaznaczono, jako organizacja pożytku publicznego może szybko finansowo wesprzeć inne organizacje pomocowe. „Całość kwoty przekazana zostanie na pomoc ofiarom konfliktu na Ukrainie” – podkreślono.

Fundacja pomocowa prosi też o kontakt organizacje, które wspierają działania na rzecz Ukrainy.

„Konflikty zbrojne wywoływane w gabinetach na najwyższych szczeblach władzy w największym stopniu dotykają tych najmniejszych i najbardziej bezbronnych – ludność cywilną, kobiety, dzieci, osoby starsze. Ten na wschodzie Ukrainy trwa nieprzerwanie od 2014 roku, jednak wydarzenia z ostatnich dni pokazują, że wojenna zawierucha posunęła się za daleko. Chcielibyśmy mieć tę moc, by móc powiedzieć stop. Możemy jednak działać i robić to, na czym znamy się najlepiej. Nieść pomoc tam, gdzie pojawia się cierpienie” – napisano w oświadczeniu fundacji.

Zbiórka jest prowadzona za pośrednictwem strony internetowej siepomaga.pl. Do godz. 12 zbiórkę wsparło ponad 1,5 tys. osób, które wpłaciły ponad 150 tys. zł.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

szk/ mhr/

Komentarze
Ładowanie...