SG: ostatniej doby funkcjonariusze odprawili na kierunku wjazdowym z Ukrainy 29 tys. osób

Ostatniej doby na odcinku granicy z Ukrainą funkcjonariusze SG odprawili 38,2 tys. podróżnych, w tym na kierunku wjazdowym do Polski 29 tys. osób – poinformowała w piątek Straż Graniczna.

„Minionej doby tj. 24.02 na odcinku granicy z Ukrainą #funkcjonariuszeSG odprawili 38,2 tys. podróżnych, w tym na kierunku wjazdowym do Polski 29 tys., a na wyjazdowym – 9,2 tys.” – napisała na Twitterze Straż Graniczna.

Łącznie dziewięć punktów recepcyjnych powstało przy granicy z Ukrainą w województwach lubelskim i podkarpackim. Są to punkty w miejscowościach: Dorohusk, Dołhobyczów, Zosin, Hrebenne na Lubelszczyźnie, w Korczowej, Medyce, Budomierzu i Krościenku na Podkarpaciu oraz jeden dodatkowy na dworcu kolejowym w Przemyślu.

Działają tam punkty informacyjne przygotowane przez Straż Graniczną, urzędy wojewódzkie i Urząd do Spraw Cudzoziemców. Jest też możliwość otrzymania posiłku, pomocy medycznej, a także odpoczynku.

Z punktów recepcyjnych uchodźcy mają być przewożeni transportem zorganizowanym przez Państwową Straż Pożarną do innych województw.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ lena/

Komentarze
Ładowanie...