Maląg: wszelkie kwestie związane z legalizacją zatrudnienia obywateli Ukrainy mają być rozpatrywane priorytetowo

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zwróciła się do wojewódzkich i powiatowych Urzędów Pracy, aby wszelkie kwestie administracyjne związane z legalizacją zatrudnienia obywateli Ukrainy załatwiane w urzędach pracy rozpatrywać priorytetowo, poza kolejnością i bez zbędnej zwłoki.

„Zwróciłam się do dyrektorów Wojewódzkich i Powiatowych Urzędów Pracy, aby wszelkie kwestie administracyjne związane z legalizacją zatrudnienia obywateli Ukrainy załatwiane w urzędach pracy rozpatrywać priorytetowo, poza kolejnością i bez zbędnej zwłoki” – poinformowała minister Marlena Maląg w piątek na Twitterze.

„Z całą mocą potępiamy rosyjską agresję” – podkreśliła szefowa MRiPS.

„Dzisiaj wspólnota międzynarodowa musi mówić jednym głosem. Jesteśmy całym sercem z narodem ukraińskim. Monitorujemy sytuację w kontekście pomocy rodzinom. Jesteśmy z Wami” – zapewniła Maląg.

Od czwartku trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Rosja zaatakowała Ukrainę z trzech kierunków: od południa z Krymu, od północy z Białorusi i od północnego wschodu z obwodu biełgorodzkiego. Według Pentagonu celem operacji jest obalenie władz na Ukrainie i zastąpienie ich rządem marionetkowym. (PAP)

autorka: Agata Zbieg

agz/ mhr/

Komentarze
Ładowanie...