Piłkarski PP: Raków z Legią, Olimpia Grudziądz z Lechem w półfinale

Broniący trofeum Raków Częstochowa podejmie Legię Warszawa, a występująca na czwartym poziomie rozgrywek Olimpia Grudziądz spotka się z liderem ekstraklasy Lechem Poznań w półfinałach piłkarskiego Pucharu Polski. Losowanie odbyło się w piątek w siedzibie PZPN.

Największą sensacją jest obecność w tym gronie Olimpii. Trzecioligowy (czwarty poziom) zespół z Grudziądza wyeliminował w ćwierćfinale po rzutach karnych Wisłę Kraków.

To niespodzianka tym większa, że piłkarze Olimpii nie wznowili jeszcze ligowego sezonu – najbliższa kolejka na tym poziomie rozgrywek planowana jest na połowę marca.

Lech w poprzedniej rundzie PP wyeliminował Górnika Zabrze, wygrywając na wyjeździe 2:0 po dwóch golach Portugalczyka Joao Amarala.

Bardzo ciekawie zapowiada się półfinałowa rywalizacja w Częstochowie, gdzie Raków podejmie Legię.

Wprawdzie Legia – wciąż jeszcze aktualny mistrz Polski – w tabeli ekstraklasy zajmuje dopiero 16. miejsce (22 pkt, jeden mecz zaległy), ale ostatnio pokazuje lepszą formę. Dowodem są zwycięstwa u siebie 2:1 nad Wisłą Kraków w lidze i 2:0 nad Górnikiem Łęczna w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Faworytem będzie jednak dysponujący silną i szeroką kadrą Raków. Obrońca trofeum wygrał w ćwierćfinale w Gdyni z pierwszoligową Arką 2:0 – w meczu będącym powtórką ubiegłorocznego finału.

Piątkowe losowanie odbyło się w siedzibie PZPN, z udziałem sekretarza generalnego federacji Łukasza Wachowskiego, który pełnił rolę „sierotki”.

Spotkania półfnałowe zaplanowano na 5-7 kwietnia (dwa z trzech tych terminów). Podobnie jak w poprzednich rundach nie ma meczów rewanżowych.

Zgodnie z przepisami, gospodarzem jest drużyna występująca w niższej klasie, a w przypadku drużyn z tej samej ligi – ta, która została wylosowana jako pierwsza.

Finał Fortuna Pucharu Polski 2021/22 ma odbyć się 2 maja na PGE Narodowym.

W puli nagród jest 10 milionów złotych, z czego połowa trafi do zdobywcy trofeum. (PAP)

bia/ cegl/

Komentarze
Ładowanie...