Kierował pomimo sądowego zakazu

Policjanci z barcińskiego komisariatu zatrzymali motorowerzystę, który zdecydował się na jazdę, pomimo, że sąd mu tego zakazał. 31-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę (9.03.22) w godzinach popołudniowych barcińscy policjanci będąc w Mamliczu zauważyli motorowerzystę, który na ich widok gwałtownie zmienił kierunek jazdy. Dodatkowo mężczyzna nie korzystał z kasku ochronnego, a jego pojazd nie miał wymaganego przepisami oświetlenia. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. 31-latek od razu przyznał, że jego nerwowe zachowanie wynikało z tego, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowi sprawdzili personalia mieszkańca gminy Barcin w policyjnym systemie. Potwierdzili, że Sąd Rejonowy w Tucholi zakazał mężczyźnie prowadzenia pojazdów na 3 lata. Ponadto okazało się, że kierujący nie posiadał obowiązkowej policy OC, a w jego pojeździe nie został wykonany przegląd techniczny. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi.   

31-latek usłyszy niebawem zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...