Oprah Winfrey z podziwem o polskiej gościnności wobec Ukraińców

Amerykańska prezenterka i producentka telewizyjna Oprah Winfrey zamieściła na Instagramie krótki film, w którym podzieliła się swoimi emocjami w związku z falą uchodźców z Ukrainy i wyraziła podziw dla Polaków przyjmujących ich w swoich domach.

„Nie mogę przestać myśleć o bezsensownych, morderczych atakach na Ukraińców (…). Nie mogę przestać myśleć o strachu i wycieńczeniu, jakie muszą czuć ci, którzy uciekają, którzy śpią w bunkrach, którzy ukrywają się w swoich piwnicach. O twarzach matek i dzieci, ojców żegnających się na dworcu, mężczyzn, którzy nigdy wcześniej nie mieli w ręku broni, ale zostają, aby bronić demokracji” – powiedziała Winfrey we wtorek na Instagramie (https://www.instagram.com/tv/Ca0ogk7pRgK/?utm_medium=copy_link).

„Czy słyszeliście o tym, jak wiele rodzin po drugiej stronie granicy w Polsce otworzyło swoje domy dla uchodźców z Ukrainy? Jak wyciągają dłoń do osób, których nawet nie znają, bo wiedzą, że to sąsiedzi i oni wszyscy są tacy jak my?” – pytała producentka.

Winfrey dodała, że serdeczność Polaków, którzy zaopiekowali się uchodźcami na granicy stoi w opozycji do szerzącego śmierć ataku Rosji na Ukrainę. (PAP)

kjm/ tebe/

Komentarze
Ładowanie...