PANEK CarSharing rozpoczyna rok zmianami w ofercie

PANEK CarSharing, największy polski operator usługi wynajmu samochodów z aplikacji w smartfonie, wraz z nowym rokiem wprowadza szereg zmian upraszczających ofertę i dostęp do samochodów. Zmiany dotyczą również cennika, w którym oprócz rozliczenia kilometrowego pojawił się pakiet dobowy z niską ceną za kilometr jazdy.

Najważniejsze zmiany:

Jeden prosty cennik kilometrowy – kwota przejazdu zależy wyłącznie od liczby przejechanych kilometrów.

Jeden prosty pakiet dobowy – samochód na ile chcesz, z możliwością zmiany modelu w trakcie trwania pakietu.

Wszystkie samochody osobowe w jednej grupie, bez względu na wielkość, rodzaj nadwozia i napęd. Jedna grupa DOSTAWCZE dla wszystkich samochodów dostawczych, jedna grupa FUN dla wszystkich modeli klasycznych i sportowych.

Jeden prosty cennik kilometrowy

Pierwsza duża zmiana dotyczy sposobu naliczania kosztów przejazdu. Zniknął cennik standardowy, w którym pobierana była opłata za każdą minutę oraz kilometr jazdy. Cennik kilometrowy został przekonstruowany i jest jedynym obowiązującym w usłudze PANEK CarSharing. Od tej pory koszt przejazdu zależeć będzie wyłącznie od liczby pokonanych kilometrów.

„Do tej pory użytkownicy rozpoczynając wynajem, z reguły wybierali cennik standardowy, czyli taki, który był domyślnym w aplikacji. Z naszych badań wynika, że robili to w większości nieświadomie, nie sprawdzając nawet innych opcji, bądź nie wiedząc o nich. Każde spowolnienie jazdy lub korek powodowały niepotrzebny stres i obawę o wyższe koszty podróży. Dlatego właśnie podstawowym i jedynym na krótkie przejazdy jest cennik kilometrowy. Z kolei dla dłuższych wynajmów rekomendujemy pakiet dobowy. Użytkownik będzie mógł łatwo wyliczyć koszt przejazdu, a ten jest niezmienny i niezależny od pory dnia i warunków na drodze, nawet, jeśli utkniemy w korku na dłużej” – powiedział Leszek Leśniak, dyrektor zarządzający PANEK CarSharing.

Jeden prosty pakiet dobowy

Zmiany nie ominęły również pakietów. Jedynym dostępnym jest pakiet dobowy, w którym cena za kilometr jazdy kosztuje teraz 0,99 zł dla samochodów osobowych. Nowością jest pakiet dobowy z niską ceną za kilometr dla samochodów grupy FUN, gdzie do tej pory firma oferowała jedynie pakiet godzinowy.

„Dostrzegamy duże zainteresowanie wynajmem samochodów z dawnych grup RETRO i EXTREME. Wprowadzenie rozliczenia kilometrowego pozwoli miłośnikom dawnej motoryzacji na spokojny przejazd nawet, jeśli w centrum miasta wydarzy się korek. Użytkownicy, którzy będą chcieli spędzić więcej czasu z jedną z naszych gwiazd będą mieli możliwość wynajmu w pakiecie dobowym z niską ceną za kilometr” – dodaje Leszek Leśniak.

Jedna grupa dla samochodów osobowych

Kolejną zmianą jest utworzenie jednej grupy, w której znajdują się wszystkie auta osobowe dostępne w usłudze. Od tej pory klient będzie mógł wybrać auto zaparkowane najbliżej niego, bo wszystkie są w tej samej grupie i cenie. Dodatkowo będzie można łatwo i bez dopłat wymieniać modele w ramach pakietu dobowego. Obecnie cena za kilometr jazdy to 1,99 zł oraz 0,99 zł w pakiecie dobowym.

W jednej grupie skupiono także wszystkie pojazdy dostawcze, podobnie sprawa ma się w przypadku grupy FUN, do której należą teraz wszystkie legendy motoryzacji i auta marzeń. Oznacza to, że fani motoryzacji znajdą w jednym miejscu Poloneza, Fiata 126p i Teslę.

„Najważniejszym czynnikiem, mającym wpływ na rozwój usługi carsharingu jako takiego, jest odpowiednia dostępność pojazdów na danym obszarze. Jeśli samochód potrzebny jest raz, na jakiś czas, to cena wynajmu spada na dalszy plan, a o wyborze decyduje bliskość środka transportu. Jako lider rynku wynajmu samochodów bierzemy na siebie odpowiedzialność kreowania usługi ich współdzielenia , jako jednego z wiodących modeli mobilności, który w przyszłości ma zastąpić w dużych miastach samochód prywatny. Jeśli użytkownik ma korzystać z samochodu współdzielonego codziennie, wtedy aspekt ekonomiczny staje się równie ważny jak dostępność pojazdu, dlatego cennik wszystkich samochodów osobowych sprowadziliśmy do jednego, niskiego poziomu” – wyjaśnia Leszek Leśniak.

Pozostałe zmiany

Wraz z uproszczeniem cennika i obniżeniem cen za kilometr jazdy firma wprowadziła także kilka innych zmian. Pojawiła się rozszerzona ochrona dla samochodów z grupy FUN, do kwoty 5,99 zł podniesiono opłatę startową i wprowadzono opłatę 19,99 zł za zakończenie wynajmu w innej strefie.

„Wraz z podniesieniem opłaty startowej chcemy docierać do świadomości kierowców, którzy w łatwy sposób mogą ją zniwelować do zera otrzymując jednocześnie dodatkowe profity. Na przykład abonament Smart Week chroni przed odpowiedzialnością za szkody i znosi w całości opłatę startową przez tydzień. Z kolei wprowadzenie opłaty za zakończenie wynajmu w innym mieście wynika z bardzo wysokich kosztów późniejszej relokacji pojazdów pomiędzy strefami. Tę opłatę niwelujemy niską ceną za kilometr jazdy” – komentuje Leszek Leśniak.

Uproszczona oferta wraz z nowym cennikiem obowiązuje od 12 stycznia 2023. Użytkownicy zostali poinformowani o konieczności aktualizacji aplikacji PANEK CS do najnowszej wersji.

Źródło informacji: Panek CarSharing

(PAP Sponsorowane)

Komentarze
Ładowanie...