Kontrola drogowa zakończona zarzutami

Kara pozbawienia wolności do lat 3 grozi 28-letniemu mieszkańcowi powiatu nakielskiego, który w samochodzie przewoził narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Jak się okazało miał ich znacznie więcej.

W sobotę (27.05) policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie, podczas kontroli ruchu kołowego na drodze krajowej nr 5 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas, gdy 28-latek sięgał po dokumenty, z jego portfela wypadła szklana lufka nabita suszem roślinnym. Jak się okazało była to marihuana. W rezultacie przeszukania pojazdu, mundurowi znaleźli w bagażniku plastikowe opakowanie z niewielką ilością białego proszku. Tester narkotykowy wskazał, że była to kokaina. Ponadto w popielniczce znajdującej się w desce rozdzielczej pojazdu, mundurowi znaleźli foliowe zawiniątko z marihuaną. Kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze w mieszkaniu 28-latka przeprowadzili przeszukanie, które doprowadziło do ujawnienia kolejnych narkotyków. Mężczyzna ukrył je w szklanym słoiku pod łóżkiem. Było to ponad 25 gram marihuany.

Jeszcze tego samego dnia mieszkaniec powiatu nakielskiego usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Sprawa znajdzie finał w sądzie, gdzie grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

KPP Żnin

Komentarze
Ładowanie...