32-latka ugodziła męża nożem; usłyszała zarzut m.in. usiłowania zabójstwa

Zarzut m.in. usiłowania zabójstwa usłyszała 32-letnia kobieta, która w piątek na poznańskich Winogradach ugodziła męża nożem kuchennym w brzuch – powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak. Kobieta została tymczasowo aresztowana.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Jak powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak „32-letniej kobiecie, która ugodziła męża nożem kuchennym w brzuch przedstawiono m.in. zarzut usiłowania zabójstwa i znęcania się. 32-latka przyznała się i została tymczasowo aresztowana”.

Wawrzyniak dodał, że podczas zatrzymania kobieta była pijana; miała 3 promile alkoholu w organizmie. Poszkodowany 37-letni mężczyzna został zabrany do szpitala; po opatrzeniu rany opuścił placówkę.

„Według naszych ustaleń kobieta już wcześniej znęcała się nad tym mężczyzną. 37-latek postanowił się wyprowadzić. Tego dnia, w którym doszło do zdarzenia, mężczyzna przyszedł pożegnać się z dziećmi. Kiedy wychodził z domu, już na zewnątrz mieszkania, został zaatakowany przez 32-latkę, która wzięła ze sobą nóż kuchenny i zadała mu tym nożem cios” – podkreślił Wawrzyniak.

Radio Poznań podało, że kobieta znęcała się fizycznie i psychicznie nad mężem od 2021 roku. Popychała go, niszczyła jego rzeczy, obrażała. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ apiech/

Komentarze
Ładowanie...