United Cup – Polska wygrała z Brazylią 3:0, zwycięski mikst Świątek i Hurkacza

Polska wygrała z Brazylią 3:0 w swoim pierwszym meczu w tenisowym turnieju United Cup w Australii. W ostatniej grze tego spotkania – w mikście – Iga Świątek i Hubert Hurkacz pokonali duet Beatriz Haddad Maia – Marcelo Melo 6:4, 6:3.

To był pierwszy występ biało-czerwonych w grupie A, która rywalizuje w Perth. Dzień wcześniej Brazylia przegrała tam z Hiszpanią 1:2.

Liderka światowego rankingu tenisistek oraz dziewiąty na liście ATP Hurkacz przystępowali do miksta po wygranych singlach, co oznaczało, że Polska już przed ostatnią grą była pewna zwycięstwa w meczu.

Na inaugurację Świątek pokonała 11. w rankingu WTA Haddad Maię 6:2, 6:2, natomiast Hurkacz wygrał z 79. na światowej liście Thiago Seybothem Wildem 6:7 (4-7), 6:2, 6:3.

„Pierwszy mecz w sezonie zawsze jest trochę trudny, zwłaszcza że w pierwszym secie rywal grał naprawdę dobrze. Zawsze jest trochę nerwów, ale cieszę się, że udało mi się je przezwyciężyć” – powiedział Hurkacz po zwycięstwie w singlu.

W grze mieszanej największe gwiazdy polskiej ekipy potwierdziły dobrą dyspozycję, pokonując klasowych rywali. 40-letni Melo to jeden z najsłynniejszych deblistów świata, zwycięzca w grze podwójnej French Open 2015 oraz Wimbledonu 2017 (w parze z Łukaszem Kubotem), a w mikście finalista French Open 2009.

W United Cup 18 zespołów podzielono na sześć grup po trzy ekipy. Grupy A (z Polską), C i E rywalizują w Perth, pozostałe – w Sydney. Zwycięzcy grup awansują do ćwierćfinałów, podobnie jak po jednej najlepszej drużynie z drugich miejsc w obu miastach.

Kadrę biało-czerwonych uzupełniają: Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter, Daniel Michalski i Jan Zieliński. (PAP)

bia/ mm/ pp/

Komentarze
Ładowanie...