Halowa superliga hokeistów na trawie – LKS Gąsawa z brązowym medalem

Hokeiści na trawie Pomorzanina Toruń po raz siódmy w historii wywalczyli tytuł halowego mistrza Polski. W finale rozegranym w Gronowie k. Torunia pokonali Wartę Poznań 5:4. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna LKS Gąsawa.

Finał był emocjonujący. Po pierwszej wyrównanej połowie – w drugiej Pomorzanin po dwóch golach Wojciecha Rutkowskiego prowadził 3:1, a kilka minut później poznaniacy wycofali bramkarza. Gra z pustą bramką niesie jednak za sobą ryzyko i to wykorzystali torunianie, którzy w końcówce wygrywali już 5:2. Warta miał już bardzo mało czasu na odpowiedź, ale w ostatniej minucie zdołała zdobyć dwa gole.

Pomorzanin po raz siódmy został mistrzem kraju na hali, po raz ostatni triumfował cztery lata temu. Dla hokeistów Warty to pierwszy medal w rozgrywkach halowych od 1985 roku, kiedy to zdobyli brąz.

W spotkaniu o trzecie miejsce LKS Gąsawa pokonał wyraźnie AZS Politechnikę Poznańską 8:4. Bohaterem meczu był Mateusz Mazany, który aż sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Z superligą pożegnał się Enea AZS AWF Poznań, którego w przyszłym sezonie zastąpią rezerwy Pomorzanina Toruń. Ubiegłoroczny mistrz Polski Grunwald Poznań utrzymał się dopiero po zwycięskim barażu ze Startem 1954 Gniezno.

Wyniki:

brązowy medal LKS Gąsawa – AZS Politechnika Poznańska 4:8 (3:5)

Bramki – dla LKS-u: Korneliusz Nitka (7), Robert Gruszczyński (9-krótki róg), Mateusz Mazany – sześć (18-krótki róg, 20, 25, 51, 56, 60-karny); dla AZS Politechniki: Dominik Małecki – dwie (3, 22), Jakub Hołosyniuk – dwie (17-krótki róg, 40).

finał Pomorzanin Toruń – Warta Poznań 5:4 (1:1)

Bramki – dla Pomorzanina: Marcin Kuźba (4), Wojciech Rutkowski – trzy (45, 48-krotki róg, 55), Krystian Makowski (57-karny); dla Warty: Tomasz Wachowiak (4), Waldemar Rataj (53), Michał Wachowiak (60), Mikołaj Gumny (60-krótki róg).