Nowy dyrektor Żnińskiego Domu Kultury poszukiwany. Władze gminy ogłosiły konkurs na to stanowisko

Gmina Żnin poszukuje nowego dyrektora Żnińskiego Domu Kultury. Na stronie internetowej gminy pojawiła się informacja o konkursie na to stanowisko.

Dotychczasowy pełniący obowiązki dyrektora Artur Jakubowski wraca do barcińskiej instytucji kultury, w której pracował wcześniej. Tam wygrał konkurs na dyrektora MDK. Osoby, które będą ubiegały się o fotel szefa Żnińskiego Domu Kultury czekają trzy etapy rekrutacji. Pierwszym jest złożenie dokumentów i ich weryfikacja, w drugim kandydat będzie rozmawiał z komisją konkursową, a w trzecim z burmistrzem Żnina. Kandydat ubiegający się o fotel dyrektora ŻDK musi mieć wykształcenie wyższe, co najmniej pięcioletni staż pracy, a tym minimum trzy lata na stanowisku kierowniczym, doświadczenie w zarządzaniu instytucją kultury czy predyspozycje menadżerskie.

Mało prawdopodobne jest, by ponownie nastąpiła zamiana miejsc na dyrektorskich stołkach pomiędzy Arturem Jakubowskim a Tomaszem Gronetem. Ten drugi ogłosił swój start w wyborach na burmistrza Żnina. Poza tym wielu mieszkańców Żnina bardzo krytycznie oceniało jego pracę. Z kolei na giełdzie nazwisk w internecie pojawia się m.in. Agnieszka Marek, wieloletnia pracownica ŻDK.

Aplikacje w konkursie trzeba złożyć do 14 września, a nowego dyrektora Żnińskiego Domu Kultury poznamy w październiku.

Ogłoszenie o konkursie można znaleźć TU

Komentarze
Ładowanie...