Dlaczego warto kupić solidny dywan?

Jeśli jesteś podczas planowania remontu lub wykończenia swojego mieszkania, to zapewne zastanawiasz się nad tym z czego wykonać podłogę. W tym artykule podajemy zalety zastosowania w mieszkaniu odpowiednio dobranego dywanu lub wykładziny.

To jest niezwykłe w jak wielu aranżacjach wnętrz zastosowanie dywanu jest mile widziane. Dywan stanowi niewątpliwie ważny element wyposażenia wnętrza, może je ożywić lub nadać mu bardzo przytulnego charakteru. W pokoju dziecięcym pomoże także podkreślić charakter wnętrza. Dziewczynkom na pewno spodobają się wszelkie dywaniki z motywami księżniczek lub rozmaitych zwierzątek. Natomiast w pokoju chłopca, zapewne idealnie pasować będzie dywan w uliczki, samochodziki czy samoloty. Z drugiej jednak strony zastanawiając się nad zakupem dywanu lub wykładziny do mieszkania warto wiedzieć także o wielu praktycznych zaletach tych elementów aranżacji.

Rola dywanu w niewielkich wnętrzach

Obecnie bardzo popularne jest kupowanie niewielkich mieszkań, w których salon połączony jest z niewielkim aneksem kuchennym. W tego typu pomieszczeniach na ogół nie stosuje się dodatkowych przegród, by podkreślić strefowość wnętrza – co więcej najczęściej świadomie się takich przegród unika. Jak w aranżacji takiego wnętrza może nam pomóc dywan? Otóż może on stanowić element wydzielający strefy o różnych funkcjach. Zaplanowałeś kącik rtv z sofą, ławą i telewizorem? Niewątpliwie położenie w tym miejscu dywanu, zepnie te elementy w jedną całość tworząc osobną, wydzieloną strefę relaksu. Podobnie w przypadku części jadalnej – także można uwzględnić jakiś niewielkich chodniczek, który dodatkowo podkreśli odrębność tej części pomieszczenia. W sklepie internetowym kochamydywany.pl znajdziesz ogromny wybór dywanów do salonu.

Biorąc pod uwagę zakup dywanu lub wykładziny do pomieszczeń o niewielkich powierzchniach warto pamiętać, że rozmaite wzory mogą optycznie pomniejszać lub powiększać przestrzeń. W tej roli mogą się dobrze sprawdzić dywany w szerokie lub wąskie pasy.

Dywan jako dodatkowa izolacja podłogi

Zwłaszcza w starych domach jednorodzinnych dokuczliwy bywa problem bardzo zimnej posadzki. Wynika to najczęściej po prostu z błędów w architekturze budynku. Zastosowanie grubego dywanu, wykładziny lub chodnika w takich miejscach sprawi, że mieszkanie będzie przyjemniejsze i przytulniejsze, stopy nie lubią zimnej posadzki. Miękki materiał na podłodze na pewno uprzyjemni przebywanie we wnętrzu. Dla dzieci, które bardzo często lubią zabawy na podłodze zapewne bardzo praktyczna będzie wykładzina z krótkim ale gęstym runem. Z kolei w pomieszczeniach, które pragniemy by było jak najbardziej przytulne zapewne najlepiej sprawdzą się włochate dywany shaggy.

Dodatkowo warto pamiętać, że dodatkowa warstwa materiału na podłodze stanowi także dodatkową izolację akustyczną. Ma to często znaczenie w mieszkaniach usytuowanych w wyższych kondygnacjach bloków mieszkalnych. Miękki, gruby dywan będzie dodatkowo amortyzował uderzenia stóp w podłogę, dzięki czemu mniej hałasów będzie się przedostawać do mieszkania na niższej kondygnacji.

(Materiał partnera)

Komentarze
Ładowanie...