Straż pożarna: do godz. 15 ponad 400 interwencji w związku z opadami śniegu

W środę do godziny 15 strażacy w całym kraju odnotowali 402 interwencje w związku z opadami śniegu – poinformował PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.

Jak przekazał mł. bryg. Karol Kierzkowski w rozmowie z PAP, w związku z opadami śniegu najwięcej interwencji strażacy przeprowadzili w województwie małopolskim – 280 oraz podkarpackim – 100.

„Około 6,8 tys. odbiorców pozostaje bez dostaw prądu, w tym 5 tys. w Małopolsce” – podał strażak.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej oraz we wschodniej części województwa łódzkiego i na Górnym Śląsku wystąpią opady.

„Ten opad da od 10 do 15 cm świeżego śniegu. Więcej będzie go w południowych powiatach województw – od podkarpackiego przez małopolskie i śląskie i tam zostały wydane już ostrzeżenia drugiego stopnia” – poinformował synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

Dodał, że alerty, które wydano we wtorek mówiły o tym, iż w ciągu dwóch dób może spaść do 30 cm śniegu. „To się zgadza, bo wczoraj w wielu miejscach spadło powyżej 15 cm, a w górach nawet powyżej 20 cm śniegu” – powiedział synoptyk.

Natomiast w północnych powiatach wspomnianych województw może spaść od 3 do 5 cm śniegu.

Alert o opadach śniegu opublikowało też na swoim profilu na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. „Uwaga! @IMGWmeteo zwiększył obszar, na którym obowiązują ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. Po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu możliwe oblodzenia!” – zaznaczyło RCB. (PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

bf/ jann/

Komentarze
Ładowanie...