Kolejne narkotyki w powiecie żnińskim

Po raz kolejny policjanci zatrzymali kilku mężczyzn u których znaleziono narkotyki. Teraz odpowiedzą za ich posiadanie. Jeden z nich za kierowanie pod ich wpływem.

W minionym tygodniu funkcjonariusze z Łabiszyna zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen Golf, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli 23 – letni mieszkaniec gminy Łabiszyn  zachowywał się nerwowo,  policjanci postanowili skontrolować auto i mężczyznę pod kątem posiadania substancji zabronionych. W kieszeni spodni, funkcjonariusze znaleźli trzy woreczki z białym proszkiem. Testy wykazały, że jest to amfetamina. Policjanci przebadali  kierowcę  na narkotyki, gdzie wynik okazał się pozytywny. Na potwierdzenie wstępnych testów pobrano krew do badania. 23-latek stracił prawo jazdy.

Kolejnym mężczyzną, który posiadał przy sobie narkotyki okazał się 20-letnimi mieszkaniec  gminy Mogilno. W sobotę (03.04.21) w godzinach popołudniowych, dyżurny żnińskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w rejonie bazy nurkowej w Bielawach, pracownik ochrony na terenie zakładu ujął trzy osoby. Gdy policjanci przybyli na miejsce, mężczyźni zachowywali się nerwowo. Mundurowi  postanowili ich sprawdzić pod kątem posiadania środków zabronionych. Jeden z nich przyznał się, że ma narkotyki  i oddał  funkcjonariuszom woreczek z suszem roślinnym. Policjanci sprawdzili również miejsce zamieszkania 20-latka, gdzie dodatkowo znaleźli  kolejny woreczek, tym razem z  zawartością białego proszku. Narkotyki zostały zabezpieczone.

W sobotę (10.04.21) kryminalni z Barcina ustalili, że  mieszkaniec gminy Barcin  23-letni mężczyzna posiada w piwnicy narkotyki. Policjanci podczas sprawdzenia mężczyzny oraz pomieszczenia, znaleźli woreczek z białą substancją. Wstępne testy wykazały, że jest to amfetamina. 23-latek został zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast 23-latek odpowie dodatkowo za kierowanie pod wpływem narkotyków.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...