Niedzielski: w pięciu województwach utrzymujemy dotychczasowe obostrzenia

W województwach, w których mamy sytuację trudną, czyli w województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim, utrzymujemy dotychczas obowiązujące obostrzenia – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister podkreślał na konferencji prasowej w Warszawie, że w części województw, w których sytuacja epidemiczna jest lepsza, można wprowadzić „pewne poluzowania”.

„W tych województwach przede wszystkim, w których mamy sytuację trudna – to województwo śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie – w tych województwach utrzymujemy dotychczas obowiązujące obostrzenia, czyli wszystkie te reguły, które do tej pory obowiązywały w skali całego kraju, w tych pięciu województwach będą obowiązywały przez najbliższy czas” – poinformował szef MZ.

„Te województwa to między innymi takie regiony, gdzie ten wskaźnik zakażeń jest powyżej 35, ale nie był to jedyny parametr, który braliśmy pod uwagę; po prostu staraliśmy się wyodrębnić tę grupę województw, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza” – dodał. (PAP)

autorka: Wiktoria Nicałek

wni/ godl/

Komentarze
Ładowanie...