IMGW ostrzega przed przymrozkami w siedmiu województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim.

Alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami będą obowiązywały w województwach mazowieckim, lubelskim, częściowo warmińsko-mazurskim i podlaskim we wtorek od godz. 2 do godz. 7, natomiast na krańcach północno-wschodnich kraju – w powiatach oleckim, gołdapskim, suwalskim, sejneńskim i augustowskim – obowiązują od godz. 22 w poniedziałek do godz. 6 we wtorek.

W południowej części województw podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego alerty obowiązują od godz. 22 w poniedziałek do godz. 8 we wtorek.

Na obszarze objętym alertami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 0 st. C, natomiast temperatura przy gruncie może spaść do -2 st. C.

IMGW wydało też ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w południowej, południowo-zachodniej i zachodniej części województwa dolnośląskiego – w pasie od powiatu zgorzeleckiego po kłodzki. Silny wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i południa, prognozowany jest we wtorek od godz. 11 do godz. 20.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. (PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

Komentarze
Ładowanie...