Premier: do Polski trafią w tym miesiącu kolejne miliony dawek szczepionki

Wykonaliśmy już ponad 10 mln szczepień, a do Polski trafią w tym miesiącu kolejne miliony dawek szczepionki – oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

„Nawet prawdziwy Kiler nie boi się szczepienia przeciw Covid-19! Ale spokojnie, wystarczy dla wszystkich, nawet dla Kilerów dwóch” – napisał szef rządu we wpisie na Facebooku, do którego dołączono spot promujący akcję szczepień luźno nawiązujący do filmu „Kiler”.

W nagraniu, w którym występuje ambasador akcji szczepień Cezary Pazura pojawił się też inny aktor Sławomir Orzechowski, który w filmie Juliusza Machulskiego grał „prawdziwego Kilera”.

Morawiecki podkreślił ponadto we wpisie, że wykonano już ponad 10 mln szczepień, a do Polski trafią w tym miesiącu kolejne miliony dawek.

Od niedzieli, 9 maja wszyscy pełnoletni Polacy mogą rejestrować się na konkretne terminy szczepień. Według przyjętego harmonogramu w niedzielę możliwość rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 otrzymały już ostatnie roczniki – 2000-2003. To osoby w wieku od 18 do 21 lat, które nie zgłosiły na początku roku chęci zaszczepienia, wypełniając specjalny formularz na stronie pacjent.gov.pl. Jeśli to uczyniły, mogły to zrobić wcześniej, czyli od wtorku, 4 maja w ramach zapowiadanego przez rząd przywileju wynikającego z takiej deklaracji.

Według deklaracji rządu do końca II kwartału 2021 roku wykonanych będzie ponad 20 mln szczepień. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ krap/

Komentarze
Ładowanie...