Dworczyk: na maj i czerwiec mamy ponad 4,5 mln wolnych terminów na szczepienie przeciw COVID-19

Na maj i czerwiec mamy ponad 4,5 mln wolnych terminów na szczepienie przeciw COVID-19 – poinformował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk. Podał, że obecnie wykonano 14 mln szczepień, a w ubiegłym tygodniu padł rekord – 418 tys. szczepień jednego dnia.

„Dzisiaj przekraczamy 14 mln wszystkich wykonanych szczepień” – poinformował na konferencji prasowej w KPRM Dworczyk. „To oznacza, że grubo ponad 10 mln osób przyjęło pierwszą dawkę” – dodał minister. Podkreślił, że przekłada się to na odporność i ma ważną rolę w walce z pandemią.

„Mamy na maj i czerwiec ponad 4,5 mln wolnych terminów” – podkreślił szef KPRM. „Na te terminy cały czas się zapisują osoby zainteresowane szczepieniem” – dodał.

„W zeszłym tygodniu to był czas, kiedy po raz kolejny przyspieszyliśmy tempo szczepień. Wykonanych zostało w ciągu 7 dni 1,8 mln szczepień” – poinformował Dworczyk.

Podkreślił, że to kolejny tydzień, w którym widać wyraźny wzrost tempa szczepień. „Rekord dobowy z zeszłego tygodnia, i w ogóle z miesięcy ostatnich, to jest 418 tys. wykonanych szczepień jednego dnia” – mówił minister. „To pokazuje jakie są możliwości systemu i pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość” – dodał. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ par/

Komentarze
Ładowanie...