W wakacje więcej pociągów PKP Intercity i więcej przystanków

W wakacyjnym rozkładzie pociągów PKP Intercity wzrośnie liczba uruchamianych przez przewoźnika pociągów, będzie też więcej stacji ,na których składy się zatrzymają – poinformował podczas czwartkowej wideokonferencji prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

“Średniodobowa liczba uruchamianych pociągów wzrośnie mimo pandemii do 426 z 410 jakie były uruchamiane rok wcześniej – powiedział prezes.

Podkreślił, że w tym roku w wakacje liczba pociągów będzie większa niż w roku 2019, czyli w czasie przed pandemią. Wtedy PKP Intercity uruchamiało średni 425 pociągów na dobę.

Prezes poinformował też, że skróci się czas przejazdu pomiędzy Wrocławiem a Poznaniem z 2 godz. 18 min. w wakacje 2020 do 1 godz. 40 min w wakacje 2021. Zwiększy się ponadto ilość uruchamianych par połączeń z 10 do 15.

Dodał, że na trasie Warszawa – Lublin czas przejazdu skróci się z 2 godzin 32 min do 2 godz. 9 min, na trasie Kraków – Katowice czas skróci się do 53 min z 1 godz. 37 min, na trasie Kraków – Wrocław z 3 godz. 24 min do 2 godz. 53 min, a na trasie Katowice – Wrocław z 2 godz. 13 min do 1 godz. 50 min.

Z informacji PKP Intercity wynika też, że w wakacje 2021 pociągi przewoźnika będą zatrzymywały się na w 10 nowych miejscowościach. Nowe przystanki to: Łódź Retkinia, Czerniewice, Uherce Mineralne, Mordy Miasto, Niemojki, Sarnaki, Siemiatycze, Czeremcha, Hajnówka i Bielsk Podlaski.

Jak podkreślił podczas wideokonferencji członek zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz, do Hajnówki pociągi PKP Intercity powracają po 17 latach przerwy. „Zakładamy, że czas przejazdu pociągu z Warszawy do Hajnówki wyniesie około 3 godzin” – dodał.

Wakacyjny rozkład jazdy będzie obowiązywał od 13 czerwca tego roku.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ drag/

Komentarze
Ładowanie...