Synoptyk IMGW: czwartkowy poranek będzie suchy i pogodny; lokalnie mogą wystąpić deszcze i burze

W czwartkowy poranek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie i sucho. Jedynie na krańcach południowo-wschodnich i na zachodzie w woj. lubuskim i dolnośląskim mogą wystąpić punktowe przelotne opady deszczu – poinformował synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Z informacji przekazanych przez synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że pogoda w czwartek niewiele się zmieni w stosunku do środy. „Rano przeważnie pogoda będzie korzystna w tym sensie, że będzie pogodnie i sucho” – zapowiedział Szymon Ogórek.

Wskazał, że wyjątkiem może być pogoda na krańcach południowo wschodnich, czy na zachodnich w woj. lubuskim i dolnośląskim, gdzie rano mogą wystąpić punktowe przelotne opady deszczu.

„Jednak zdecydowanie na większości obszaru będzie sucho i pogodnie. Temperatura będzie od poranka bardzo szybko wzrastać. Około godz. 8-9 miejscami może być powyżej 16 st. C. do nawet ok. 18-20 st. Celsjusza” – powiedział synoptyk.

Podkreślił, że w ciągu dnia temperatura może wzrosnąć do około 25 st. Celsjusza na przeważającym obszarze kraju.

W ciągu dnia w czwartek miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu z tym, że – jak poinformował synoptyk – będą to zjawiska ograniczone do pewnych regionów. „Na pewno na północy powinno być sucho, w większości kraju nie powinno padać. Padać miejscami może na wschodzie i południu” – przekazał.

Według synoptyka miejscami na wschodzie i południu mogą wystąpić burze z opadami deszczu do 20 mm i punktowo z porywami wiatru do 70 km/h. (PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

bf/ robs/

Komentarze
Ładowanie...