Kontrole pojazdów dowożących dzieci do szkół

Do wielu szkół na terenie powiatu nakielskiego dzieci dowożone są autobusami i busami. To, czy pojazdy wożące dzieci są sprawne technicznie, a tym samym, czy bezpieczeństwo dzieci jest zagwarantowane, sprawdzała nakielska „drogówka” wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego.  

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci, które do placówek oświatowych są dowożone autobusami i busami, policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego z Bydgoszczy, przez dwa dni kontrolowali tego typu pojazdy.


Sprawdzano trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty, a także stan techniczny pojazdów, zwracając szczególną uwagę na sprawność oświetlenia i układu hamulcowego, stan zużycia ogumienia itp.


Sprawdzono 13 pojazdów i w 11 przypadkach funkcjonariusze nie mieli żadnych uwag. W dwóch natomiast, zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów. Jeden za brak wymaganych badań techniczny, a drugi za zły stan techniczny z jednoczesnym zakazem dalszej jazdy.


Prowadzone wspólnie działania z pewnością będą kontynuowane po to, by dzieci, które korzystają z dojazdów do szkół, zawsze docierały tam bezpiecznie.

(KPP Nakło nad Notecią)