Poznań: tymczasowy areszt dla kierowcy, który potrącił pieszego na pasach i uciekł z miejsca wypadku

Poznański sąd zadecydował w piątek o tymczasowym aresztowaniu 22-letniego kierowcy, który w środę wieczorem śmiertelnie potrącił młodego mężczyznę na pasach w Poznaniu – powiedział PAP rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak.

Borowiak dodał, że tymczasowy areszt został zastosowany na okres trzech miesięcy.

W piątek 22-letniemu kierowcy przedstawiono zarzut: prowadzenia samochodu bez uprawnień, przekroczenia dozwolonej prędkości (w obszarze z ograniczeniem do 50km/h jechał ponad 110 km/h), przejazd na czerwonym świetle, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, spowodowanie wypadku poprzez potrącenie oraz ucieczki z miejsca zdarzenia, a także zarzut nieudzielenia pomocy ofierze wypadku. Zarzut nieudzielenia pomocy usłyszał także 27-letni pasażer auta.

Do wypadku doszło w środę wieczorem na przejściu dla pieszych na ul. Żeromskiego w Poznaniu. Kierowca osobowego auta potrącił młodego mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia. Policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy.

Poszkodowany został zabrany do szpitala; życia 23-latka nie udało się uratować.

W czwartek rano Borowiak poinformował o zatrzymaniu 22-letniego kierowcy. W momencie zatrzymania – ok. północy – mężczyzna był pijany; miał ok. 2 promili alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy był również pasażer auta. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ mark/

Komentarze
Ładowanie...