CBŚP: poszukiwany czerwoną notą Interpolu został zatrzymany na lotnisku w Balicach

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali na lotnisku w Balicach poszukiwanego czerwoną notą Interpolu 64-letniego obywatela Portugalii Fernando F. – poinformowała rzeczniczka CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz. Mężczyzna był ścigany przez Argentynę w związku z podejrzeniem m.in. przemytu kokainy i działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Rzeczniczka CBŚP przekazała PAP, że do policjantów z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji i z grupy tzw. „łowców cieni” dotarła w ostatnich dniach informacja, że w Polsce może przebywać poszukiwany czerwoną notą Interpolu 64-letni Fernando F. „Obywatel Portugalii, był ścigany od 2015 roku przez służby argentyńskie, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw narkotykowych, głównie przemytu kokainy, ale także prania pieniędzy i działania w zorganizowanej grupie przestępczej” – tłumaczyła podinspektor.

„Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do Polski przyleciał 21 stycznia 2022 roku, posługując się sfałszowanym paszportem greckim. Wpadł na lotnisku w Balicach, gdy próbował odlecieć do Portugalii” – podkreśliła policjantka.

Wskazała, że współpracę ze służbami zagranicznymi koordynował i wspierał oficer łącznikowy CBŚP w Hadze. „W działaniach na lotnisku wsparcia udzielili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach Karpackiego Oddziału Straży Granicznej” – podała.

„Zgodnie z argentyńskim prawem, tego typu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do 27 lat” – dodała rzeczniczka CBŚP. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ lena/

Komentarze
Ładowanie...