Jutro zaczyna się akcja rozliczeń PIT

Akcja rozliczeń PIT za 2021 r. rozpocznie się we wtorek 15 lutego i potrwa do 2 maja tego roku – poinformowało w piątek PAP Ministerstwo Finansów.

Resort zaprasza wszystkich do korzystania z e-usług ministerstwa finansów i rozliczania podatków drogą elektroniczną, w tym przez Twój e-PIT.

Jak tłumaczy resort, wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację. Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36.

„W zeznaniu przygotowanym przez Krajową Administrację Skarbową uwzględnionych jest szereg informacji takich jak dane podatnika i jego mikrorachunek podatkowy, ulga na dzieci, zwolnienia z PIT dla osób do 26 roku życia” – powiedziała cytowana w przesłanej PAP informacji szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

„Co ważne, nawet jeśli podatnik nie złoży zeznania, to 2 maja br. Krajowa Administracja Skarbowa zaakceptuje zeznanie PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych. Dzięki usłudze Twój e-PIT, zeznanie roczne zawsze będzie złożone w terminie” – dodała.

Resort przypomniał, że wszyscy, którzy rozliczą się elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie do 45 dni.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ skr/

Komentarze
Ładowanie...