Pleszew: zatrzymano szóstego podejrzanego o zamordowanie dwóch osób; to 41-latek, który miał być poszkodowanym

Zatrzymano szóstego mężczyznę podejrzanego o współudział w dokonaniu podwójnego zabójstwa w Pleszewie – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak.

Jak dodał, zatrzymany 41-latek, który w niedzielę trafił do szpitala, to – według wstępnych ustaleń policji – miała być ofiara napadu. „Tymczasem okazało się, że to jest jeden z głównych podejrzanych” – powiedział Borowiak. Wśród napastników był jego 18-letni syn.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w wielkopolskim Pleszewie o godz. 12 w jednej z firm na placu Kościuszki, zajmującej się handlem basenami.

W biurze przedsiębiorstwa byli trzej mężczyźni w wieku 35, 41 i 51 lat – mieszkańcy Dobrzycy i Pleszewa. W pewnym momencie do środka wtargnęło kilku napastników, którzy ich pobili. 35–latek i 51–latek zginęli na miejscu. Napaść przeżył 41-latek, którego przewieziono do pleszewskiego szpitala.

Napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia szarym samochodem BMW na pleszewskich numerach rejestracyjnych. Mieli przy sobie siekiery, tasaki i kije bejsbolowe.

Policjanci zatrzymali podejrzanych w wieku od 16 do 22 lat w ich domach. Wszyscy są mieszkańcami powiatu pleszewskiego.

W tej chwili trwają czynności z ich udziałem w celu wskazania ukrycia miejsca przedmiotów zbrodni. Od podejrzanych pobrano krew na zawartość środków odurzających.

Informację o zatrzymaniu szóstego podejrzanego jako pierwsze podało radio RMF FM.(PAP)

Autorka: Ewa Bąkowska

bak/ mark/

Komentarze
Ładowanie...