Ambasador USA: Polska jest bezpieczna, Ameryka stoi ramię w ramię z Polską, jako partnerem z NATO

Polska jest bezpieczna, Polska jest zabezpieczona. Ameryka stoi ramię w ramię z Polską, jako partnerem z NATO – powiedział w czwartek ambasador USA Mark Brzezinski.

Brzezinski pytany w TVN24, co oznacza atak Rosji na Ukrainę dla niego, jako ambasadora w kraju, który graniczy z tym państwem, powiedział że „kryzys na Ukrainie jest absolutnie priorytetem”.

„Polska jest bezpieczna. Polska jest zabezpieczona. Ameryka stoi ramię w ramię z Polską, jako partnerem z NATO” – powiedział Brzeziński wygłaszając to oświadczenie po polsku. Podkreślił, że to są bardzo ważne punkty.

Dodał, że „mamy 10 tys. żołnierzy amerykańskich” w Polsce i „wszyscy w polskich bazach jesteśmy gotowi na każdy scenariusz”. Przypomniał informacje przekazane przez szefa Pentagonu Lloyda Austina, że „Rosjanie mają mniej niż 200 tys. żołnierzy w aktywnej służbie, a NATO ma prawie 2 mln żołnierzy pod bronią i najnowszą broń, jaka jest technologicznie możliwa”.

„Jak może się to skończyć jeśli nastąpi starcie między NATO a Rosją? Wszyscy wiedzą jak to się skończy” – powiedział ambasador.

Autor: Olga Łozińska

oloz/ mok/

Komentarze
Ładowanie...