Mężczyzna, który zaatakował kobietę na stacji PKP Powiśle usłyszał zarzuty; jest podejrzany także o inną napaść seksualną

Dwa zarzuty napaści na dwie kobiety usłyszał 38-latek, który w miniony weekend zaatakował ofiarę na stacji PKP Powiśle. Mężczyzna był już karany za takie czynny. W środę sąd rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

„Śledztwo prowadzone w sprawie wydarzeń w nocy z 26 na 27 maja w Warszawie dotyczy czynu z artykułu 197 paragraf 2 (chodzi o doprowadzenie do innej czynności seksualnej – red.)” – powiedział PAP prokurator Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Obecnie postawiono podejrzanemu Rafałowi B. zarzuty dokonania dwóch takich czynów na szkodę dwóch kobiet” – dodał.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend, w nocy z soboty na niedzielę. „W nocy, dosłownie parę minut po północy, na schodach od kas stacji Powiśle na peron (w kierunku praskim), napadł na mnie mężczyzna. Złapał mnie na poziomie peronu i próbował wciągnąć w stronę parku (w tamtym miejscu jest +taras+ łączący schody peronowe z równoległymi schodami z mostu do parku). Naprawdę niewiele brakowało, trzymałam się poręczy i ściany i krzyczałam jak tylko mogłam najgłośniej. Spłoszyli go ludzie, i w końcu mnie puścił” – napisała w weekend w mediach społecznościowych mieszkanka stolicy.

Informacja o napaści trafiła do policjantów ze stołecznego komisariatu kolejowego policji. „Funkcjonariusze szybko ustalili miejsce, w którym doszło do zdarzenia. Zabezpieczyli też monitoring, na którym widać było wizerunek sprawcy” – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Nadkomisarz dodał wówczas, że policjanci tuż po północy w nocy z niedzieli na poniedziałek zatrzymali na Powiślu 38-letniego mężczyznę. „Jednocześnie, w poniedziałek w stołecznym komisariacie kolejowym policji pojawiła się osoba pokrzywdzona, która złożyła zawiadomienie w przedmiotowej sprawie” – podał policjant.

Jak ustalili policjanci, zatrzymany mężczyzna miał na swoim koncie podobne przestępstwa. „Był on wcześniej notowany za inną czynność seksualną” – przekazał Marczak.

Prokurator Banna poinformował we wtorek, że na środę rano zaplanowano w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia posiedzenie aresztowe w sprawie Rafała B. Śledczy chcą, by na proces oczekiwał za kratami aresztu.

Policja apeluje do innych poszkodowanych w podobny sposób, żeby zgłaszały się do najbliższej jednostki policji. (PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

lui/ jann/

Komentarze
Ładowanie...