Szpital MSWiA w Bydgoszczy podpisał umowę z Politechniką Bydgoską – uczelnia będzie kształcić lekarzy

Minister Łukasz Schreiber oraz wiceszef MSWiA Błażej Poboży uczestniczyli w czwartek w podpisaniu umowy o współpracy między Politechniką Bydgoską a Szpitalem MSWiA w Bydgoszczy. Dzięki niej uczelnia będzie miała możliwość kształcenia studentów na kierunku lekarskim.

„Po 20 latach medycyna wróci do Bydgoszczy” – mówił minister-członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber, który nie ukrywał, że był osobiście zaangażowany w zabiegi o uruchomienie tego kierunku w swoim mieście.

Politechnika Bydgoska już pod koniec lutego ogłosiła, że chce kształcić lekarzy. Medycyna ma być dziewiątym wydziałem na tej uczelni. „Wymaga to jednak starannych przygotowań” – podkreślił rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski.

Warunkiem uruchomienia tego kierunku i utworzenia nowego wydziału jest pozyskanie odpowiedniego zaplecza dla kształcenia medyków. Pomoże w tym szpital będący w dyspozycji MSWiA.

„Cieszę się, że jedną z placówek klinicznych, w której będą prowadzone zajęcia dydaktyczne dla studentów, będzie szpital resortu spraw wewnętrznych” – mówił podczas podpisywania dokumentów wiceminister MSWiA Błażej Poboży.

Zgodnie z planem jesienią w Bydgoszczy ma powstać wydział lekarski. Kształcenie studentów ma ruszyć w roku akademickim 2024/25.(PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

lui/ apiech/

Komentarze
Ładowanie...