Podkarpackie: policja wyjaśnia okoliczności zabicia wilka

Policjanci z Krosna na Podkarpaciu wyjaśniają sprawę zabicia, prawdopodobnie podczas polowania, wilka w okolicach wsi Olchowiec. W sprawie zatrzymana została jedna osoba.

Jak powiedział PAP w poniedziałek oficer prasowy krośnieńskiej policji podkom. Paweł Buczyński, o zabiciu drapieżnika policja została poinformowała w niedzielę.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie podczas polowania doszło do zabicia wilka. Miało to miejsce w okolicach wsi Olchowiec. W tej sprawie jedna osoba została zatrzymana” – dodał.

Policjant podkreślił, że trwa wyjaśnianie kto i dlaczego strzelał do zwierzęcia. „Musimy ustalić czy do zabicia zwierzęcia doszło podczas polowania, jeśli tak, to czy polowanie zostało zgłoszone. Te wszystkie kwestie muszą być wyjaśnione” – zaznaczył podkom. Buczyński.

Truchło zwierzęcia zostało zabezpieczone do badań.

W Polsce wilki są pod ochroną. Polowanie na nie jest zabronione.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Edward Marszałek, wilki na Podkarpaciu są powszechnie spotykane i widziane w ciągu dnia. Podkreślił przy tym, że nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi.

O zabiciu wilka w okolicach Krosna jako pierwsza poinformowała na platformie X inicjatywa Nasze lasy. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ apiech/

Komentarze
Ładowanie...