W środę ostatni dzień dobrej pogody; mimo to pojawią się burze i przelotne opady

Środa będzie ostatnim w najbliższym czasie dniem z dobrą pogodą; mimo to na terenie całego kraju mogą pojawić się burze i przelotne opady deszczu – poinformował PAP rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski. Ochłodzenie, które przyjdzie w czwartek utrzyma się przynajmniej do wtorku.

Z informacji przekazanych PAP przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w środę największe prawdopodobieństwo wystąpienia burz będzie na wchodzie kraju oraz w rejonach podgórskich Sudetów. W trakcie ich trwania na metr kwadratowy może spaść ok. 10-15 litrów wody, zaś porywy wiatru podczas burz mogą osiągnąć do 60-65 km/h.

Mimo to, środa zdaniem synoptyków będzie – w porównaniu z tym, co czeka nas w czwartek i piątek – dniem ładnej pogody. Ochłodzenie może potrwać bowiem przynajmniej do przyszłego wtorku.

Najcieplej w środę będzie w Suwałkach – miejscu, gdzie zazwyczaj jest najchłodniej. Jak wskazują synoptycy będzie to trzeci taki dzień z rzędu, gdy region ten jest najcieplejszym w kraju. Termometry pokażą tam do 16-17 st. C.

W pozostałych częściach kraju temperatura wyniesie ok. 15 st. C. Nieco chłodniej będzie na południu, tam ok. 12-13 st. C, zaś nad morzem – ok. 10 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

W środę w godzinach popołudniowych do Polski zacznie wkraczać chłodny front atmosferyczny, a za nim napłynie mroźne powietrze, które w nocy obejmie niemal cały kraj, a w czwartek dotrze do samych krańców wschodnich i południowych. Z kolei za nim pojawi się kolejny – jeszcze chłodniejszy front atmosferyczny – który przyniesie opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

Komentarze
Ładowanie...