Rozporządzenie: Od 28 maja do 5 czerwca przywrócona działalność m.in. kasyn i parków rozrywki

Od 28 maja do 5 czerwca przywrócona ma być działalność m.in. kasyn – wynika z opublikowanego w czwartek wieczorem rozporządzenia Rady Ministrów. Dopuszczalne będzie też prowadzenie wesołych miasteczek i parków rozrywki. Będą obowiązywały limity osób.

Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów, w związku z wystąpieniem stanu epidemii, ukazało się w piątek w Dzienniku Ustaw.

Przewiduje ono m.in., że od 28 maja 2021 r. do 5 czerwca 2021 r. działalność będą mogły wznowić kasyna, ale z limitem 1 osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Możliwe będzie też prowadzenie gier hazardowych na automatach. Dodano, że „obsługa oraz klienci realizują nakaz zakrywania ust i nosa”.

W dokumencie wskazano też, że od 21 do 27 maja dopuszczalne jest prowadzenie wesołych miasteczek i parków rozrywki, z wyłączeniem aquaparków i basenów pod warunkiem, że na terenie wesołego miasteczka lub parku rozrywki przebywa nie więcej osób niż połowa obłożenia danego obiektu.

Dodano, że wesołe miasteczka i parki rozrywki będą mogły działać od 28 maja do 5 czerwca; również „pod warunkiem, że na terenie wesołego miasteczka lub parku rozrywki przebywa nie więcej osób niż połowa obłożenia danego obiektu”.

Z rozporządzenia wynika również, że do „odwołania warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji w ramach turnusu rehabilitacyjnego jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 uczestnika tego turnusu” albo zaszczepienie się przeciwko COVID-19. Zaznaczono, że test musi być wykonany „nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego”. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ skr/

Komentarze
Ładowanie...