Wojewoda zachodniopomorski: szpital tymczasowy będzie utrzymywany

Szpital tymczasowy na szczecińskich Pomorzanach będzie utrzymywany. Nie ma decyzji, żeby go reorganizować, przenosić czy zamykać. Jest nadal potrzebny – powiedział w poniedziałek wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. W połowie czerwca zamknięty zostanie pasywny szpital w Netto Arenie.

„Szpital (tymczasowy) na Pomorzanach cały czas będzie funkcjonował. To szpital, który świetnie funkcjonuje w ramach infrastruktury szpitala klinicznego. Są tam spełnione wszystkie normy – nie tylko jak w szpitalu tymczasowym, ale jak w normalnym, zwyczajnym szpitalu” – powiedział w poniedziałek dziennikarzom wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Wojewoda pytany był o placówkę w budynku M szpitala na Pomorzanach po tym, jak ogłoszona została decyzja o zamknięciu pasywnego szpitala tymczasowego w Netto Arenie (dotychczas działał tam punkt szczepień).

„Ten szpital na tę chwilę na pewno będzie utrzymywany. Nie ma decyzji, żeby go reorganizować, przenosić czy zamykać. Dziś jest on nam potrzebny – cały czas są tam pacjenci, cały czas jest udzielana pomoc i myślę, że w najbliższych miesiącach ten szpital będzie funkcjonował w tym samym miejscu jako szpital tymczasowy” – powiedział Bogucki.

Wskazał też, że ok. 500 łóżek w województwie przekazano do wykorzystania do leczenia pacjentów niecovidowych.

W szpitalu tymczasowym na Pomorzanach przebywa 47 pacjentów na łóżkach tlenowych i 5 na respiratorowych.(PAP)

Autorka: Elżbieta Bielecka

Komentarze
Ładowanie...