Zmarł lider zespołu Pogodno Jacek „Budyń” Szymkiewicz

Założyciel i lider zespołu Pogodno Jacek „Budyń” Szymkiewicz zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek. O śmierci artysty poinformowała jego żona.

„Najukochańsi Najumilowańsi / dzisiaj w nocy zmarł mój mąż Jacek Szymkiewicz / chciałabym moc napisać / że to żart / że to / nasze wygłupy / ale to jest ten / że to prawda / nie mam więcej słów i nie wiem jak i co / no bo jak bez niego” – napisała we wtorek na profilu facebookowym muzyka jego żona Anna.

Urodzony 17 sierpnia 1974 r. w Trzebiatowie wokalista, multiinstrumentalista i autor tekstów od 1996 r. był związany ze szczecińską grupą Pogodno, z którą nagrał dziesięć płyt m.in. „Pogodno”, „Pielgrzymka psów”, „Opherafolia” i ostatnią, w 2017 r., „Sokiści chcą miłości”.

Współtworzył, wraz z Piotrem „Bajzlem” Piaseckim, duet Babu Król, który zadebiutował albumem „Sted” z aranżacjami utworów Edwarda Stachury. Solowo wydał m.in. album „Kilof” i „Baset/Dublin One Way” (połączony ze słuchowiskiem Krzysztofa Czeczota). Z zespołem Chango pod koniec ubiegłego roku wydał album „Ukryte do wiadomości”. Był także twórcą muzyki do spektakli teatralnych.

Jako wokalista i autor tekstów współpracował m.in. z Katarzyną Nosowską, Lechem Janerką i Moniką Brodką.

W poniedziałek na stronie facebookowej muzyka pojawiła się informacja o utworzeniu nowego zespołu Monofon, w którego skład weszli m.in. muzycy z grupy Lao Che.(PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka

emb/ dki/

Komentarze
Ładowanie...